⁣۹ راه برای اینکه مطمئن شویم ساعتی که خریده ایم اصل است!!

یکی از بزرگترین دغدغه افراد برای خرید ساعت، تشخیص ساعت اصل از کپی و تقلبی آن می باشد که این موضوع با افزایش اجناس تقلبی در بازار روز به روز سخت تر شده و از اهمیت بیشتری پیدا کرده است. ما برای کمک به تشخیص بهتر این مسئله، ۹ نکته مهم را در ادامه بررسی خواهیم کرد:

◀️قیمت
⁣⁣ساعت‌های سوئیسی به گرانی مشهورند که البته بی‌دلیل نیست.⁣اگر ساعت استیلی دیدید که ۵هزار دلار قیمت داشت اصلاً تعجب نکنید، ساعت‌های طلا از ۲۰هزار دلار شروع می‌شوند و ساعت‌های پریمیوم و شخصی‌ساز که قیمتشان سر به آسمان می‌گذارد.

⁣◀️⁣محل فروش
⁣هر شرکت سوئیسی تولید ساعتی به دنبال اعتبار، کیفیت و محبوبیت محصولاتش است. پس عاقلانه است که محصولاتشان را در اختیار نمایندگی‌های محدودی قرار دهند. در وب‌سایت تمام شرکت‌های تولید ساعت سوئیسی، آدرس و نام فروشگاه‌های مجاز هر شهر و کشوری فهرست شده است.

⁣◀️⁣حکاکی پشت ساعت
⁣ اگر با ذره‌بین نگاه کنید، حکاکی پشت بدنۀ ساعت ها باید بی‌نقص و کامل باشد. همین‌طور لوگوی شرکت باید وسط صفحه قرار گرفته باشد.

⁣⁣◀️⁣ خطاها
⁣اگر عکس محصول را به شما نشان داده‌اند، از عکس‌های کم‌کیفیت مبهم بپرهیزید. از یک ذره‌بین کمک بگیرید و املای واژگان را با دقت بررسی کنید. گاهی دسترسی به این قسمت از ساعت دشوار است اما به زحمتش می‌ارزد.

⁣⁣⁣◀️ گواهی اصالت
⁣برندهای ساعت سوئیسی بر ارزش فرهنگی محصولاتتشان تعصب دارند و از همین رو، چه ساعت شما بخشی از یک سفارش نسخه‌محدود (limited edition) باشد چه سفارش شخصی منحصربه‌فرد، همواره با گواهی اصالت به فروش می‌رسند. در بسیاری از موارد، خود این گواهینامه منحصربه‌فرد است و باید، همانند خود ساعت، با دقت و وسواس نگهداری شود.

⁣⁣⁣◀️⁣آرام و کارا
⁣اگر شخصاً برای خرید پیش فروشنده رفته‌اید، به صدای ساعت گوش دهید. تا وقتی که ساعت را به گوشتان نچسبانده‌اید، نباید هیچ تیک‌تاکی به گوشتان برسد.

⁣⁣⁣⁣◀️عملکرد کامل
⁣ساعت های لوکس عملکردی بیش از نمایش ساعت دارند. به امکانات ساعت نگاه کنید و دقت کنید که تمامشان کار کنند یا حداقل روی ساعت تعبیه شده باشند.

⁣◀️⁣بسته‌بندی امن
⁣اگر ساعتی که می‌خرید نو است، به بسته‌بندی محصولتان نگاه کنید. چند راه کوچک وجود دارد که نشان می‌دهد بسته‌بندی محصول اصل لست یا خیر. شرکت امگا یک نقطۀ قرمز پشت بدنۀ ساعت‌هایش می‌گذارد که نشان می‌دهد ساعت بازشده یا آکبند است. اگر این نقطه را نمی‌بینید احتمالاً ساعت شما دست دوم است و ادعای فروشنده واهی است.

⁣⁣◀️⁣ وزن
⁣ساعت‌های طلایی رولکس در مقایسه با مشابه‌های تقلبی‌شان بسیار سنگین‌ترند زیرا طلای آن از فلز به‌کاربرده‌شده در مدل‌های تقلبی سنگین‌تر است. البته باید توجه کنید که بسیاری از ساعت‌های اصل سوئیسی وزن کمی دارند.